06.09.2019 / Piątek | ||
17.00 |
Bańki spekulacyjne, instalacja Julity Wójcik, wstęp wolny |
Park Staromiejski |
19.00 |
Łódź niemiecka, wykład, wstęp wolny |
Templum, ul. Sierakowskiego 3 |
19.00 |
The Magician, koncert Charlotte Brandi, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Radio Łódź, ul. Narutowicza 130 |
19.00 |
Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów, pokaz przedpremierowy spektaklu w reż. Agaty Dudy-Gracz, wydarzenie biletowane |
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 |
07.09.2019 / Sobota | ||
11.00 12.00 |
Spotkania z Panią Muzyką, warsztaty muzyczne, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
12.00 | Łódź rosyjska, wykład, wstęp wolny | Cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, ul. Telefoniczna 4 |
12.00 |
Miasto Babel: Galeria Czynna | Zobacz i wygraj, akcja artystyczna, wstęp wolny |
Rynek Bałucki-Dolny |
13.00 | Miasto Babel: InChina | Seven Columns, otwarcie instalacji artystycznej, wstęp wolny | przed Piekarnią Gruzińską, ul. Ceglana 19 |
14.00 | Miasto Babel: Balcer/Czyżewicz/Flis | What will save us, akcja artystyczna, wstęp wolny | Manufaktura, Rynek Włókniarek Łódzkich |
15.00 | Nibylandia – lecimy razem!, warsztaty z teatrem Pinokio, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
17.00 |
Piosenki do grania na nosie, koncert, Teatr Pinokio, wstęp wolny |
Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
18.00 |
Owoce drzew wszystkich, wernisaż wystawy, wstęp wolny |
Pasaż Lido, ul. Kościuszki 49/51 |
19.00 |
Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów, premiera spektaklu w reż. Agaty Dudy-Gracz, wydarzenie biletowane |
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 |
20.00 |
KAMP! HOT DANCE PARTY, koncert, wydarzenie biletowane |
Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29 |
8.09.2019 / Niedziela | ||
11.00 | Wielokulturowa Łódź, gra miejska, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Plac Wolności |
11.00 |
Świątynie Czterech Kultur, warsztaty architektoniczne, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
12.00 |
Łódź żydowska, Żydowscy malarze Łodzi, wykład, wstęp wolny |
Kamienica Pinkusa i Lindego, ul. Kościuszki 1 |
14.00 |
Miasto Babel: Maarten Schuurman | Dreamland, instalacja artystyczna, wstęp wolny |
Casablanca, ul. Podrzeczna 2 |
15.00 |
Miasto Babel: Galeria Śmierć Frajerom | Polskie rośliny tropikalne, akcja artystyczna, wstęp wolny |
Plac przed Barem Bambus, ul. Pomorska 26 |
16.00 |
Miasto Babel: Galeria Serce Człowieka | Gorzki, wernisaż wystawy, wstęp wolny |
Synagoga Reicherów, ul. Rewolucji 1905 roku |
16.00 |
Piotruś Pan, spektakl Teatru Pinokio w Łodzi i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Park Ocalałych |
18.00 | Madaleine, premiera monodramu Magdaleny Kumorek, wydarzenie biletowane | Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 |
20.00 |
Keren Ann z kwartetem smyczkowym, koncert, wydarzenie biletowane |
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, ul. Narutowicza 20/22 |
9.09.2019 / Poniedziałek | ||
12.00 | Świątynie Czterech Kultur, warsztaty architektoniczne dla uczniów klas 1-3, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
18.00 |
Łódź nie tylko czterech kultur?, panel dyskusyjny, wstęp wolny |
Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
10.09.2019 / Wtorek | ||
12.00 |
Świątynie Czterech Kultur, warsztaty architektoniczne dla uczniów klas 4-7, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
18.00 |
Edi Rosner Jazz Band, koncert, wydarzenie biletowane |
Scenografia, ul. Zachodnia 81/83 |
19.00 |
Macbettu, spektakl Sardegna Teatro i Compagnia Teatropersona z Sardynii, wydarzenie biletowane |
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 |
21.00 |
Edi Rosner Jazz Band, potańcówka, wydarzenie biletowane |
Scenografia, ul. Zachodnia 81/83 |
11.09.2019 / Środa | ||
12.00 | Świątynie Czterech Kultur, warsztaty architektoniczne dla uczniów klas 8 i szkół średnich, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
18.00 |
Świadkowie, pokaz filmu w reż. Konstantina Fama i spotkanie z reżyserem, wstęp wolny |
Centrum Dialogu im. M. Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 |
19.00 | DzzZa/przyszłość boli tylko raz, premiera spektaklu w reż. Mariusza Zaniewskiego, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 |
12.09.2019 / Czwartek | ||
18.00 | Spólnota, spektakl Teatru Układ Formalny, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 |
19.30 |
K-dron – harmonia muzyki – Dialog K-ultur, koncert i wykład, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 |
20.00 |
Ambona Ludu, spektakl Teatru Nowego w Poznaniu, wydarzenie biletowane |
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 |
13.09.2019 / Piątek | ||
16.30 | Miasto Babel: Kolektyw WET | Letnia szkoła filmowa w „Wieży Babel” w Łodzi, pokaz filmu, wstęp wolny | Kino Szkolne, Szkoła Filmowa w Łodzi, ul. Targowa 61/63 |
18.00 |
Miasto Babel: Mat Do, akcja artystyczna, wstęp wolny |
ul. Narutowicza 25 |
19.00 |
Miasto Babel: Elektrozavod Gallery | Playground, akcja artystyczna, wstęp wolny |
Skwer obok Uniwersytetu Medycznego, al. Kościuszki 6 |
19.30 |
ŠULINYS / STUDNIA, koncert zespołu Babadag, wydarzenie biletowane |
Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 |
20.00 |
Miasto Babel: Galeria W Y | Goodbye Chinatown, akcja artystyczna, wstęp wolny |
OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140 |
21.00 |
Łódź on Fire – Daniel Spaleniak & Friends, koncert, wydarzenie biletowane |
Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 |
22.30 |
Koncert zespołu Shortparis, wstęp wolny |
Format, ul. Tymienieckiego 3 |
14.09.2019 / Sobota 11.00 | ||
11.00 |
Wielokulturowa Łódź, gra miejska, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Plac Wolności |
12.00 |
Łódź polska, wykład, wstęp wolny |
Kościół Dobrego Pasterza, ul. Pasterska 12 |
12.00 |
Miasto Babel: Galeria Sandra | Empatia, piknik artystyczny, wstęp wolny |
Skwer przy Kocim Szlaku, Księży Młyn |
13.00 |
Kulturowy assamblage, warsztaty plastyczne z Przędzalnią Sztuki, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje |
Przędzalnia Sztuki, ul. Przędzalniana 53/6 |
16.00 |
Zapisani, premiera spektaklu Teatru Arlekin w Łodzi, wydarzenie biletowane |
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, ul. Wólczańska 5 |
17.00 |
Hańba, spektakl Teatru Ludowego w Krakowie, wydarzenie biletowane |
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 |
18.00 |
Miasto Babel: Pracownia Portretu | 43, wernisaż wystawy, wstęp wolny |
Pracownia Portretu, ul. Przędzalniana 55 |
20.00 |
Znikające miasto, koncert, wydarzenie biletowane |
Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51 |
WYSTAWY | ||
7-22.09. 2019 |
Owoce drzew wszystkich, wystawa, wstęp wolny |
Pasaż Lido, ul. Kościuszki 49/51 |
14.09-4.10 2019 |
43, wystawa, Hagar Cygler | Pracownia Portretu, ul. Przędzalniana 55 |