Kuratorzy

ZDJEÌCIE 21AGATA DUDA-GRACZ
TEATR

Reżyser, scenograf, scenarzysta. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także Wydział Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 
Spektakle Agaty Dudy-Gracz były wystawiane w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanym,w krakowskim Starym Teatrze, Teatrze im. Juliusza Słowackiego i Teatrze Stu, w Warszawskim Teatrze Studio, Teatrze Ateneum i Teatrze Żydowskim, w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, wrocławskim Teatrze Współczesnym i Teatrze Capitol, Operze Krakowskiej i Operze im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, teatrach muzycznych w Gdyni. Otrzymała wiele nagród, m.in.: dwie nagrody LUDWIK (nagrody krakowskiego środowiska teatralnego) Złoty Laur za Mistrzostwo w Sztuce, łódzką Złotą Maskę za najlepszą reżyserię i scenografię w sezonie 2009/2010; w 2013 roku Złotego Yoricka za najlepsze wystawienie sztuki Williama Szekspira oraz Wrocławską Nagrodę Teatralną; w 2014 roku Złotą Maskę dla najlepszego przedstawienia sezonu 2013/14; w 2016 roku przyznano jej Nagrodę im. Aleksandra Bardiniego za całokształt pracy artystycznej; w 2017 roku otrzymała nagrodę w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Nagrodę im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, a także nagrodę za najlepszą reżyserię w krakowskim 10. Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia. 

 

 

 

 4240185 1KATARZYNA STAŃCZAK i JOANNA SZUMACHER
SZTUKI WIZUALNE

Katarzyna Stańczak wraz z Maciejem Łuczakiem od 2013 roku prowadzi PRACOWNIĘ PORTRETU, galerię sztuki współczesnej, w której zorganizowano blisko 40 wystaw, koncertów, działań performatywnych. PRACOWNIA jest  uczestnikiem wszystkich większych wydarzeń kulturalnych w Łodzi (Festiwal Designu w Łodzi, Fotofestiwal, Noc Muzeów). W roku 2018 wzięła udział w targach sztuki w Sztokholmie (Supermarket Independent Art Fair 2018), gdzie zaprezentowała się jako pierwsza w historii galeria z Łodzi, pośród 50 innych wystawców z całego świata. Na targach prezentowała również wystawę zbiorową, gdzie pokazała m.in. prace 7 łódzkich artystów młodego pokolenia, promując tym samym to grono na arenie międzynarodowej. W 2017 roku Katarzyna Stańczak wraz Maciejem Łuczakiem z ramienia PRACOWNI PORTRETU oraz zespołem z galeri W Y zorganizowała festiwal sztuki współczesnej BLASK | BRZASK. 

Joanna Szumacher Kurator sztuki, artystka audiowizualna, piosenkarka i kompozytorka. Autorka płyty „Kopyta Zła” z Pawłem Cieślakiem wydanej przez wytwórnię Requiem Records oraz książki i audiobooka „Bambino” wydanej przez Altanova Press. Autorka i uczestniczka wielu wystaw, w tym w Zonie Sztuki Aktualnej w Szczecinie, Lokalu 30 w Warszawie, Pracowni Portretu w Łodzi, Galerii Manhattan (aktualnie POS) w Łodzi, Galerii Wschodniej w Łodzi, Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Koncerty oraz performance: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Bunkier Sztuki w Krakowie, Galeria Leto w Warszawie, Kolonia Artystów w Gdańsku, Teatr Syrena w Warszawie. Autorka i pomysłodawczyni cyklu muzycznego Byle do wiosny w Muzeum Sztuki w Łodzi. Laureatka Punktu dla Łodzi oraz Plastrów Kultury w dwóch kategoriach. Kuratorka i współzałożycielka łódzkiej Galerii W Y. Współorganizatorka festiwalu Blask | Brzask. Stypendystka Prezydent Miasta Łodzi.

 

 4240166MARCIN TERCJAK
MUZYKA

Muzyczną stronę festiwalu kreuje Marcin Tercjak. Znany nie tylko z anteny Radia Łódź, dziennikarz radiowy i telewizyjny od lat zajmujący się tematyką muzyczną i filmową, producent muzyczny i animator kultury. Z rozgłośnią związany nieprzerwanie od połowy lat 90. Na koncie ma także wieloletnią współpracę z Festiwalem Camerimage i współorganizację Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Jest pomysłodawcą takich projektów jak: Trawniki KulturyUliczna Galeria Dźwiękuczy Muzyczna Scena Łodzi.  Autor koncepcji koncertów głównych Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2017 i 2018: Cohen i Kobiety oraz Serge Gainsbourg.Piosenki. Sekcji muzycznej festiwalu szefuje już po raz trzeci.