Kolektyw WET rekrutuje!

Ruszyły zapisy na warsztaty z WET.

 

W ciągu ostatniego stulecia idea uniwersalnego „języka filmowego” zdominowała debatę na temat kręcenia filmów. Jednak na marginesie mainstreamowych produkcji, kino eksperymentalne wytwarza niezliczone dialekty, slangi i zwroty językowe, które stawiają wyzwanie dla głównego nurtu. Uczestnicy szkoły letniej spędzą pięć dni z kolektywem filmowym WET, oglądając inspirujące filmy, rozmawiając o nich oraz pracując nad wspólną produkcją, która zostanie pokazana publiczności w sobotę 14 września w kinie Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Traktując Wieżę Babel jako bazę, uczestnicy nauczą się niskobudżetowych i alternatywnych, a więc dostępnych, technik i strategii wideo. Warsztaty będą opierać się na doświadczeniach członków kolektywu filmowego WET oraz uczestników. - Będziemy dzielić się umiejętnościami i praktykować niehierarchiczną, opartą na współpracy formę produkcji. Wspólnie zastanowimy się jak języki filmowe mogą wyrażać lub ucieleśniać różne postawy społeczne, podmiotowości i polityki? W jaki sposób kolektywna metoda produkcji może być odzwierciedlona w ostatecznym kształcie i estetyce filmu? - zapowiadają artyści.

WET jest kooperatywą zajmującą się produkcją i dystrybucją filmu artystycznego i wideo założoną przez Annę Łuczak, Erikę Roux, Martę Hryniuk, Nicka Thomasa i Sophie Bates w Rotterdamie. Ponieważ tworzenie filmów wymaga grupowego zaangażowania, łączymy się, aby realizować sposób produkcji oparty na współpracy i wzajemnym wsparciu - dzielimy się pracą, sprzętem i umiejętnościami. WET jest także platformą kuratorsko-dystrybucyjną - organizujemy pokazy, warsztaty i wystawy. W naszych działaniach najbardziej interesują nas realizacje, które proponują alternatywne spojrzenie na medium filmowe - mówią członkowie kolektywu. 

Udział w szkole letniej jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona! Zapisy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie poranne pokazy i dyskusje będą otwarte dla publiczności. Zajęcia prowadzone będą głównie po angielsku, jednak w grupie prowadzących będą osoby polskojęzyczne. 

Harmonogram:
5.09.2019, czwartek 10:00-18:00 dzień 1 - pokazy i produkcja
6.09.2019, piątek 10:00-18:00 dzień 2 - pokazy i produkcja
7.09.2019, sobota 10:00-18:00 dzień 3 - pokazy i produkcja
8.09.2019, niedziela dzień wolny
9.09.2019, poniedziałek 10:00-18:00 dzień 4 - pokazy i produkcja
10.09.2019, wtorek 10:00-18:00 dzień 5 - pokazy i produkcja

Partner:

Logotyp PL wersja pelna