Madaleine, premiera monodramu Magdaleny Kumorek

MKTo będzie niezwykle osobista muzyczna podróż, zaproszenie do przepełnionego emocjami świata kobiety, opowieść o tym kim jest tu i teraz – tak Magdalena Kumorek zapowiada swój monodram przygotowywany na wrzesień dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Premiera w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, 8 września, g. 18.00.

Artystka nie zdradza, jakie postaci zaprosi na scenę i jakich tematów dotknie. Chce, żeby niezwykły kolaż autorskich  utworów z jej tekstami i kompozycjami, był dla publiczności zupełnym zaskoczeniem.

Madaleine to ja. A raczej ta wersja mnie, która ma na tyle odwagi, żeby opowiedzieć o sobie. O nas. O tych wszystkich kobietach, które we mnie są. O tych wszystkich barwach, emocjach, przeżyciach, które stanowią moje „Ja” – mówi Kumorek i stawia przed sobą, ale i przed widzami pytania o to czym jest „Ja” dla aktorki, która z każdą kolejną rolą, odkrywa nowe pokłady siebie, co jest rolą, a co już nią nie jest i gdzie przebiega granica. 

Jak tłumaczy artystka przy konstruowaniu postaci Madaleine i zbudowaniu osi monodramu odwołuje się do bogatej kolekcji własnych doświadczeń, tych prywatnych i zawodowych, bo jak podkreśla wszystkie emocje – te Magdy Kumorek i te Lady Makbet pozostawiły w niej swój ślad. Tak więc spotkanie z jedną aktorką i jednym instrumentem to wciąż spotkanie z wieloma kobietami. Zmienne emocje i tony opowieści podkreślać będzie tylko gra świateł, wyreżyserowana przez Katarzynę Łuszczyk.

Magdalena Kumorek – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie jest laureatką wielu konkursów i festiwali piosenki, w tym Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od  lat związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Szerszej publiczności znana z filmów „Poranek kojota” Olafa Lubaszenko, „Układu zamkniętego” Ryszarda Bugajskiego czy seriali, jak „Przepis na życie”. W 2014 r wydała płytę „Śmiercie” z autorską muzyką do słów Bolesława Leśmiana.

Spektakl powstający w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur zaprezentowany zostanie na scenie Kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza, 8 września o, g. 19.00. Bilety w cenie: 30 złotych – normalny i 20 złotych – ulgowy, kupić można w kasie teatru lub online.

8.09, g. 18.00 | Madaleine, premiera monodramu Magdaleny Kumorek | Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, ul. Jaracza 27 kup bilet >>>