Miasto Babel: Maarten Schuurman | Dreamland

Pojęcie ziemi obiecanej do dziś rezonuje w Łodzi, pozostając jednym z fundamentów, na których miasto zbudowało swoją tożsamość. Okazją, by przyjrzeć się tej idei z innej niż oswojona perspektywy będzie projekt mieszkającego w Amsterdamie interdyscyplinarnego artysty Maartena Schuurmana. Badający zagadnienia krainy snów i ziemi obiecanej twórca rozstawi u brzegu cyfrowego morza beduiński namiot, w którym otworzy przestrzeń dla dyskusji i rozmowy z przedstawicielami różnych kultur. Nagrane wypowiedzi po zakończeniu wydarzenia artysta opublikuje w ramach internetowej odsłony projektu.

Projekt stanowi część cyklu wydarzeń artystycznych o nazwie Miasto Babel realizowanego przez młodych twórców, kuratorów oraz niezależnych galerzystów z Polski i Europy. Na znajdujący się pod opieką Katarzyny Stańczak i Joanny Szumacher program składają się efemeryczne prezentacje sztuki współczesnej w małych pozainstytucjonalnych galeriach oraz nieoczywistych przestrzeniach w Łodzi, wchodzące w dialog z miejscem i lokalnymi społecznościami.

8.09, g. 14:00-17:00 | Miasto Babel: Maarten Schuurman | Dreamland, instalacja artystyczna, wstęp wolny Restauracja Casablanca, ul. Podrzeczna 2

Patronat medialny:

szumlogo