Chór Dziecięcy Miasta Łodzi

Bardzo młodzi i bardzo utalentowani. Mali śpiewacy podbili serca publiczności. 

Było pięknie i wzruszająco. Przede wszystkim dlatego, że Chór Dziecięcy Miasta Łodzi to niezwykle utalentowana i pracowita grupa. Młodzi śpiewacy w wieku od 5 do 17 lat są doskonale przygotowani wokalnie, dzięki swojej wytrwałości, ciężkiej pracy i prawdziwej pasji. Młodzi artyści w Polsce i za granicą koncertują już od kilku lat. Występowali kilkakrotnie w Niemczech i w Luksemburgu. Przygotowują sie do wyjazdu do Belgii, Austrii i Czech. Teraz zaśpiewali dla łodzian, a zespół poprowadził założyciel, dyrygent, kierownik artystyczny i aranżer, Waldemar Sutryk. 

Na Starym Rynku w dwuczęściowym koncercie chór zaprezentował między innymi przygotowany specjalnie na tę okazję utwór Cztery Kultury (muz. Waldemar Sutryk, sł. Anita Vranjes). Usłyszeliśmy też Tanzen und Springen (muz. Hans Leo Hassler, sł. trad., oprac. Waldemar Sutryk), Podmoskiewskie wieczory (muz. Wasilij Sołowjow-Siedoj, sł. Michaił Lwowicz Matusowski, przekład Mirosław Łebkowski, opracowanie Waldemar Sutryk) oraz Tumbalalaika (muz. i sł. trad., oprac. Waldemar Sutryk).

Za wspaniały występ młodym śpiewakom osobiście podziękowała Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, która uczestniczyła w koncercie.