The Magician, koncert Charlotte Brandi

charlotte brandi

Koncert Charlotte Brandi z Niemiec jest z pewnością mocnym punktem programu Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Po pierwsze dlatego, że tamtejsza niezależna scena muzyczna wciąż jest słabo znana polskiemu słuchaczowi, po drugie – Charlotte, która przez osiem lat współtworzyła świetny duet „Me and my drummer” jest jedną z najoryginalniejszych przedstawicielek tej sceny, a po trzecie dlatego, że zaprezentuje materiał z doskonale przyjętego, tegorocznego, i już solowego albumu The Magican.

Charlotte Brandi znana jest przede wszystkim, jako grająca na instrumentach klawiszowych i na gitarze wokalistka niezwykle popularnego, berlińskiego duetu Me And My Drummer. Grupa tworząca w nurcie indie rocka nagrała ciepło odebrane dwie płyty i dwie EP-ki, a także występowała z powodzeniem przez osiem lat. W 2015 roku Charlotte rozpoczęła pracę nad własnym, bardzo osobistym albumem. Jego sercem miał być fortepian – instrument, który stał w salonie jej domu rodzinnego w Dortmundzie. Po wielu latach i przeprowadzkach udało jej się odnaleźć tamten, odrestaurowany instrument, dzięki któremu opowiada dziś swoje historie w niepowtarzalnym stylu.

Ten album to poziom masterclass, który sama sobie wyznaczyłam – tak artystka kwituje pracę na swoją płytą. The Magician to album bezkompromisowy do granic, z doskonałymi aranżacjami wspartymi rozbudowanym instrumentarium i wyszukanymi dźwiękami. Płyta mówi o miłości i odwiecznej walce dobra ze złem, a także zjawiskach, które mogą przytrafić się wszystkim ale uparcie opierają się wyjaśnieniom – szczególnie, gdy konfrontujemy je z zimną logiką. – Czy naprawdę istnieje naukowe wyjaśnienie tego, co dzieje się w kochającym sercu – pyta słuchaczy Charlotte Brandi. Jej piosenki są pełne czułości, wrażliwości, a także afirmacji życia. –To dla mnie początek nowej historii, to opowieść o samopoznaniu – mówi artystka.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

6.09. g. 19.00 The Magician, koncert Charlotte Brandi, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Radio Łódź, ul. Narutowicza 130

Partner wydarzenia:

fwpn