REBEL BABEL

Orkiestrowe muzyczne szaleństwo.

 

Najpierw było dużo hałasu na ulicach Łodzi: w rikszach muzycy, na rowerach publiczność, przodem szły mażoretki. Całością dowodził  L.U.C, czyli dyrygent niezwykłej orkiestry REBEL BABEL. Wielka fala pozytywnej energii przelała się przez miasto. 

View the embedded image gallery online at:
https://2019.4kultury.pl/2-news/174-rebel-babel#sigProId39e5132663

Kiedy parada dotarła na rynek zrobiło się jeszcze głośniej. Na jednej scenie wystąpili L.U.C, Kayah, Bovska, Grubson, Zeus, Chefket, Pawel Samokhin i… orkiestry dęte. Niespotykany transkulturowy big band zgromadził tłumy i rozgrzał je do czerwoności. Świetna muzyka, pozytywny przekaz i morze dobrych emocji. 

View the embedded image gallery online at:
https://2019.4kultury.pl/2-news/174-rebel-babel#sigProId5d70f44670

Rebel Babel Ensemble to eksperymentalny zespół dowodzony prze Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Projekt łączący solistów, kompozytorów oraz amatorskie i zawodowe orkiestry w ciągu trzech lat pod swoim sztandarem zgromadził w całej Europie ponad 6000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech i Portugalii. Łączy folk, jazz z elektroniką i muzyką współczesną. Koncertuje prawie zawsze w innym składzie, zapraszając do współpracy lokalnych muzyków z regionu, w którym odbywa się koncert. 

Fot, HaWa