Zaczynamy!

Orkiestrowo-rowerową paradą ulicami Łodzi i wielkim hałasem na Starym Rynku.

Już dziś, pierwszego dnia festiwalu, Łódź o nas usłyszy! O 19:00 spotykamy się na rogu ul. Piotrkowskiej i Struga, skąd L.U.C dyrygent wielkiej Orkiestry Czterech Kultur wystartuje w kierunku sceny na Starym Rynku, gdzie wystąpi ze swoim gwiazdorsko-orkiestrowyn zespołem Rebel Babel. Wsiadajcie na rowery i jedźcie z nami Piotrkowską do placu Wolności, przez Rynek Manufaktury, aż na Stary Rynek. Z Rebel Babel wystąpią Kayah, L.U.C., Bovska, Grubson, Chefket, Zeus i Samokhin Band wsparci przez orkiestry reprezentacyjne łódzkiego MPK i OSP Konopiska. Start koncertu: 20:00.

Wcześniej, od 18:30 na Starym Rynku grać będzie Balkanscream, proponująca bałkański mix jazzu, sampli i hip-hopu, a od 19:00 porządku pilnować będą SuperCops, czyli performerzy z Izraela.

Stanie tu też minimiasteczko, przygotowane przez mBank – sponsora festiwalu i jego mFundację wspierającą dzieci i młodzież w nauce matematyki. Będzie tu można między innymi rozegrać partyjkę Łódzkiego Monopoly, wielką kostką, przesuwając się po polach gigantycznej planszy i rozwiązując matematyczne zadania. Najmłodsi powalczą o drobne nagrody i spróbują swoich sił w minikonkursach Matematyka jest wszędzie albo w matematycznym kole fortuny. Propozycję dla całych rodzin przygotowała też Łódzka Grupa Kreatywna. Będą to warsztaty starożytnej techniki oddruku naturalnego za pomocą farb z naturalnych barwników i roślin, a także zajęcia z malowania na wodzie inspirowane dawną turecką techniką Ebru. Wszystkie warsztaty rozpoczną się o g. 17:00. Na zajęcia organizowane przez ŁGK obowiązują rezerwacje.

rb