Serge Gainsbourg. Piosenki

Od dziś kupić można bilety na nasz koncert główny!

Zmysłowe melodie i erotyczne, odważne teksty. Utwory Serge’a Gainsbourga nie raz wywołały w Europie skandal. Niektórych wręcz zakazywano. Dziś powracają, śpiewane po polsku przez znakomitości polskiej sceny muzycznej. W koncercie „Serge Gainsbourg. Piosenki” w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpią: Maria Peszek, Ania Rusowicz, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Fismoll, Natalia Grosiak, Tymon Tymański, Tomek Makowiecki, Łukasz Lach, Skubas i John Mitko. Sprzedaż biletów rusza jutro.

Serge Gainsbourg – kompozytor, poeta, autor niezliczonych przebojów i równie licznych skandali, był mistrzem dwuznaczności, prowokacyjnych tekstów i niebezpiecznych obyczajowo wystąpień. Ten buntownik, pozostający w nieustannym konflikcie ze społeczeństwem, mediami, światem polityki był jednocześnie geniuszem muzycznym, jednym z najwybitniejszych i najoryginalniejszych artystów estrady francuskiej XX wieku. Tworzył jazz, rock and roll, reggae, a nawet rap.

W tym roku przypada 90. rocznica jego urodzin, co daje doskonałą okazję, by przypomnieć dorobek artysty, znakomitą muzykę i słowa, jakie po sobie pozostawił – tłumaczy Marcin Tercjak, pomysłodawca wydarzenia i kurator muzycznej sekcji naszego festiwalu. – To dobry moment, żeby przekonać się, że płyty Gainsbourga stanowią źródło inspiracji dla kolejnych generacji.

Koncert „Serge Gainsbourg. Piosenki”, odbędzie się 9 września 2018 roku.  Publiczność może liczyć na nowe interpretacje utworów Gainsbourga, w tym najpopularniejszej francuskiej piosenki wszech czasów – „Je t'aime moi non plus” – stworzonej dla Brigitte Bardot, a rozsławionej przez duet z Jane Birkin. Dziś trudno uwierzyć, że w 1968 uznano ją za nieobyczajną, i zabroniono jej emitowania w Hiszpanii, Jugosławii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. W czasie koncertu usłyszymy ją w polskiej wersji. W programie nie zabraknie kilku niecodziennych duetów. O to, żeby wszystkie utwory wybrzmiały jak najpełniej w nowym wykonaniu i aranżacjach dba Daniel Bloom, uznany producent i kompozytor muzyki filmowej, co jest gwarancją znakomitego poziomu artystycznego przedsięwzięcia dodaje Tercjak.

Repertuar koncertu został dobrany w taki sposób, by pokazać wszystkie etapy twórczości artysty, także tej, powstającej z myślą o innych wykonawcach, takich jak France Gall czy Francoise Hardy. Przekładów piosenek na język polski dokonali Rene Koelblen, Piotr M. Cieński i Stanisław Waszak. Nad stroną wizualną koncertu czuwać będzie Tomasz Filipiak.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 1 maja. Teraz bilety kupić można w cenie od 50 do 80 złotych. Od 26 sierpnia, na dwa tygodnie przed koncertem ich ceny wzrosną (od 60 do 90 złotych). Bilety kupować można w kasie Teatru Muzycznego w Łodzi oraz online.

 

BILETY:

BALKON:
do 26.08.2018 r. 50 ulgowy, 60 normalny
od 26.08.2018 r. 70 ulgowy, 80 normalny

PARTER:
do 26.08.2018 r. 60 ulgowy, 70 normalny
od 26.08.2018 r. 80 ulgowy, 90 normalny

PRODUKCJA:

Producent artystyczny: Marcin Tercjak
Producent muzyczny: Daniel Bloom
Oprawa wizualna: Tomasz Filipiak
Realizacja dźwięku: Marcin Iszora
Wsparcie, booking: Maciej Pilarczyk

Serge Gainsbourg. Piosenki, koncert główny I 9 września, Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51