Street Art Piknik. Echo dialogu

Wydarzenie towarzyszące naszemu festiwalowi. 

Gra miejska „Operacja Widmo”, udział w tworzeniu muralu, a także wiele innych atrakcji to propozycje Street Art Piknik - Echo Dialogu, wydarzenia, które odbędzie się na terenie Symetris Business Park.

Organizator:  

echo

Termin: 10.09.2017 (niedziela)
Czas trwania: godz. 12:00 – 21:00

Miejsce: al. Piłsudskiego 86

Założenia:

Impreza nawiązuje do Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Podstawowy przekaz komunikacyjny: Echo nawiązuje dialog ze sztuką/artystami/mieszkańcami/miastem.

Program:

  1. 12:00 – 15:00 – Warsztaty kreatywne

Celem warsztatów jest przekazanie ich uczestnikom wiedzy i umiejętności związanych z estetyką przestrzeni publicznej i funkcjonowaniem w tej przestrzeni sztuki. Forma warsztatowa gwarantuje „włączający” udział uczestników i zdobywanie wiedzy poprzez praktykę. Tworząc przestrzenne przedmioty, a potem organizując ich ekspozycję realizujemy efekty kształcenia artystycznego, ale i „niezauważalnie” włączamy treści filozoficzne i społeczne, budując wśród uczestników poczucie odpowiedzialności za wspólną przestrzeń.

  1. 12:00 – 18:30 – malowanie muralu na murku

W ramach pikniku na murku ograniczającym przestrzeń Symetris od tyłu zostanie namalowany mural. Jego projektantem i wykonawcą jest Adam „Kruk” Wirski. Projekt muralu nawiązuje tematycznie i graficznie do gry miejskiej „Operacja Widmo”. W przygotowaniu tła do muralu będą mogli pomagać wszyscy chętni uczestnicy pikniku, a tworzenie wraz z artystą ostatecznego kształtu będzie przywilejem, a także nagroda dla 2 najszybszych zespołów uczestniczących w grze.

  1. 15:00 – 18:00 – gra miejska „Operacja Widmo”

Wprowadzenie do wszystkich trzech kategorii wykorzystywanych podczas całego eventu w konwencji grywalizacji, którymi są Dialog, Symetria i Fluorescencja. Na poziomie fabuły oraz konkretnych zadań gra, tocząc się w czasie trwania Festiwalu Łódź 4 Kultur, będzie się również odwoływać do wielokulturowego dziedzictwa miasta.

Jest rok 2084. Świat opanowały maszyny, które „żywią się” kolorami i światłem. Na Ziemi zapanowała wszechobecna szarość. Tajna organizacja WIDMO od lat podejmuje próby odzyskania odebranych przez maszyny barw. Okazuje się, że tylko Echa przeszłości mogą uratować świat. Cztery dawne kultury z obszarów Łodzi przewidziały to zagrożenie i zakodowały ważne wskazówki dla przyszłych pokoleń. Organizacja WIDMO odkryła właśnie osiem tajnych miejsc, w których ukryto informacje. Ich wydobycie i odszyfrowanie pozwoli przywrócić światu blask i kolory. Dzięki mądrości dawnych mieszkańców – przedstawicieli 4 kultur, które współtworzyły XIX-wieczną Łódź – członkowie grupy „Widmo” odszyfrują wszystkie tajemnice i przywrócą światu barwy oraz światło.

Gra „Operacja: WIDMO” rozgrywać się będzie na terenie WIMY, zaś finałowe zadanie polegające na malowaniu wraz z artystą fluorescencyjnego muralu, co symbolizować będzie przywrócenie światu światła i koloru, zrealizowane zostanie na obszarze Symetris. Zakończenie gry będzie również płynnie wprowadzać w bazujący na efektach świetlnych pokaz grupy LineAct.

  1. 18:00 – 20:30 – DJ – muzyka do tańczenia i słuchania
  1. 20:30 – 21:00 – pokaz Lineact i „otwarcie muralu”

Widowisko „Ciało-Symetria-Architektura” tworzone metodą site specific zainspirowane jest architekturą nowo powstałego Symetris Bussiness Park, tancerze wchodzą w dialog z lustrzaną przestrzenią budynków. Pokaz taneczny wzmocniony jest muzyką i światłem. Po zakończeniu pokazu światło kieruje się na murek i wydobywa fluorescencyjne kolory muralu. Towarzyszy temu odpowiednia muzyka.

  1. 15:00 – 20:30 – gry stolikowe

Na terenie pikniku zostaną ustawione wygodne stoliki i leżak, będą też dostępne dla wszystkich chętnych gry planszowe

sap