Serge Gainsbourg. Piosenki

 

FL4K SergeGainsbourg TM 1920x1100

Zmysłowe melodie i odważne teksty. Serge Gainsbourg nie raz wywołał w Europie skandal. Dziś jego utwory powracają, śpiewane po polsku przez znakomitości sceny muzycznej. W koncercie Serge Gainsbourg. Piosenki w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpią: Maria Peszek, Ania Rusowicz, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Fismoll, Natalia Grosiak, Tymon Tymański, Tomek Makowiecki, Łukasz Lach, Skubas i John Mitko.

Serge Gainsbourg – kompozytor, poeta, autor niezliczonych przebojów i równie licznych skandali, był mistrzem dwuznaczności, prowokacyjnych tekstów i niebezpiecznych obyczajowo wystąpień. Buntownik, pozostający w nieustannym konflikcie ze społeczeństwem, mediami, światem polityki był jednocześnie geniuszem muzycznym, jednym z najoryginalniejszych artystów estrady francuskiej XX wieku. Tworzył jazz, rock, reggae, a nawet rap.

W tym roku przypada 90-ta rocznica jego urodzin, co daje doskonałą okazję, by przypomnieć dorobek artysty, znakomitą muzykę i słowa, jakie po sobie pozostawił – tłumaczy Marcin Tercjak, pomysłodawca wydarzenia i kurator muzycznej sekcji Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w ramach którego powstaje koncert. – To dobry moment, żeby przekonać się, że płyty Gainsbourga stanowią źródło inspiracji dla kolejnych generacji.

Koncert Serge Gainsbourg. Piosenki, odbędzie się 9 września 2018 roku. Publiczność może liczyć na nowe interpretacje utworów artysty, w tym najpopularniejszej francuskiej piosenki wszech czasów – Je t'aime moi non plus – stworzonej dla Brigitte Bardot, a rozsławionej przez duet z Jane Birkin. Dziś trudno uwierzyć, że w 1968 uznano ją za nieobyczajną i zabroniono jej emitowania w Hiszpanii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. W czasie koncertu usłyszymy ją w polskiej wersji. W programie nie zabraknie kilku niecodziennych duetów. O to, żeby wszystkie utwory wybrzmiały jak najpełniej w nowym wykonaniu i aranżacjach dba kolektyw producencki: Daniel Bloom i Bartosz Szczęsny, co jest gwarancją znakomitego poziomu artystycznego przedsięwzięcia dodaje Tercjak.

Repertuar koncertu został dobrany w taki sposób, by pokazać wszystkie etapy twórczości artysty, także tej, powstającej z myślą o innych wykonawcach, takich jak France Gall czy Francoise Hardy. Przekładu piosenek na język polski dokonali Rene Koelblen, Piotr M. Cieński i Stanisław Waszak. Nad stroną wizualną koncertu czuwa Tomasz Filipiak.

Sprzedaż biletów w cenie od 50 do 80 złotych trwa. Na dwa tygodnie przed koncertem ich ceny wzrosną (od 60 do 90 złotych). Bilety kupować można w kasie Teatru Muzycznego w Łodzi oraz online.

PRODUKCJA:
Producent artystyczny: Marcin Tercjak 
Producenci muzyczni: Daniel Bloom i Bartosz Szczęsny
Producent wykonawczy: Kamila Golik
Oprawa wizualna: Tomasz Filipiak
Realizacja dźwięku: Marcin Iszora
Wsparcie, booking: Maciej Pilarczyk

Serge Gainsbourg. Piosenki | 9 września, Teatr Muzyczny w Łodzi, g. 20:00

Partnerzy wydarzenia:

rossmann  teatr muzyczny  IF BlocMarquePays 1ligne Quadri