Home

Piotruś Pan, spektakl Teatru Pinokio w Łodzi

To będzie barwna i radosna podróż do krainy wiecznego dzieciństwa. Teatr Pinokio w Łodzi i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie proponują publiczności Festiwalu Łódź Czterech Kultur plenerowe spotkanie z Piotrusiem Panem. Utrzymany w konwencji cyrkowej spektakl zaprezentowany zostanie w niedzielę 8 września o g. 16.00 w Parku Ocalałych.

To już po raz siódmy Teatr Pinokio w Łodzi wraz z cyrkowym namiotem programu Lato w teatrze Instytutu Teatralnego wyrusza w trasę po Polsce. W tym roku w dziewięciu miejscowościach województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego prezentuje Piotrusia Pana. Swoje letnie tournée zakończy na Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Parku Ocalałych.

Dzięki cyrkowej konwencji przedstawienia, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do świata Piotrusia Pana, specjalisty od marzeń i zabawy. Będzie to spotkanie w Nibylandii – krainie latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków, gdzie nie ma grawitacji, a jej mieszkańcy ograniczeni są tylko ich własną wyobraźnią.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia zastanawiają się, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie dzieckiem i bycie dorosłym. Badają relacje między dorosłością i dzieciństwem. Przekonują, że skłonność do fantazjowania jest w każdym, niezależnie od wieku i że nigdy nie jest się zbyt dorosłym, by wziąć udział w fantastycznej przygodzie.

Wędrownego Piotrusia Pana wyreżyserował Konrad Dworakowski, który jest również autorem tekstów piosenek. Za scenografię spektaklu odpowiada Marika Wojciechowska, a muzykę skomponował Piotr Klimek.

Pokazowi spektaklu towarzyszą w dniu 7 września warsztaty teatralne dla dzieci „Nibylandia – lecimy razem!” oraz koncert pt. „Piosenki do grania na nosie” w wykonaniu aktorów Teatru Pinokio.

REALIZACJA:
tłumaczenie: Maciej Słomczyński
adaptacja: Martyna Lechman
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
aktorzy: Natalia Wieciech, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Piotr Osak, Marcin Ryl-Krystianowski, Mateusz Bernacik, Michał Surma
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak-Batko, Stanisław Korotyński, Stanisław Madej
produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Olejniczak (Teatr Pinokio w Łodzi), Agata Zubrzycka (Teatr Pinokio w Łodzi)

Projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Pinokio w Łodzi i lokalne ośrodki kultury w ramach programu Lato w teatrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

8.09, g. 16.00 | Piotruś Pan, spektakl Teatru Pinokio w Łodzi i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, wydarzenie niebiletowane, rezerwacje | Park Ocalałych